×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

4
شهریور

همراه با فواید آجیل ها

مصرف آجیل به عنوان یک میان وعده سالم، ساده و متعادل، جهت حفظ سلامت قلب بسیار مفید است.


در مباحث فواید آجیل، دانشمندان هر روزه به نتایج جدیدتر و قابل تاملی می رسند.

در حقیقت مصرف آجیل هایی همچون بادام و گردو باعث کاهش کلسترول بد خون شده و از ایجاد لخته های خونی در رگهای قلب و مغز جلوگیری می نماید.

از فواید آجیل می توان به دارا بودن میزان بالایی از اسیدهای چرب امگا ۳ که در گوشت بسیاری از ماهی ها یافت میشود اشاره کرد.

امگا ۳ از انواع مفید اسیدهای چرب است که به سلامتی قلب و عروق کمک می‌کند و می‌تواند ریسک حملات قلبی را ۲۰ تا ۵۰ درصد کاهش دهد.

یکی دیگر از فواید آجیل میزان ویتامین ای بالای موجود در آن است. ویتامین E باعث کاهش رشد پلاک در رگهای قلبی و مغزی شده، دردهای قفسه سینه و حمله های قلبی را کنترل می کند.

مغزها انرژی بسیار بالایی دارند و به دلیل حجم کم و شرایط آسان نگهداری نسبت به سایر مواد غذایی، می‌تواند به عنوان یک وعده کوچک، کم حجم و پر انرژی برای ورزشکاران و کوهنوردان و حتی مسافران باشد.

از دیگر فواید آجیل می‌توان به خاصیت سیر کنندگی آن اشاره کرد. اگر این ریزمغذی‌ها قبل از وعده اصلی غذایی مصرف شوند، مقداری از اشتهای کاذب فرد را کم کرده و از پرخوری های بی رویه جلوگیری می کند. البته باید توجه داشت که مصرف آن نباید بیشتر از یک مشت باشد.

اگر مصرف آجیل بعد از وعده های غذایی باشد باعث افزایش وزن می شود. متخصصان تغذیه این روش را برای کسانی که دچار کمبود وزن هستند و می خواهند چاق شوند توصیه می‌کنند.

کاهش چشمگیر ریسک ابتلا به بیماری‌هایی چون دیابت و سرطان هایی چون سرطان پروستات، سینه و ریه از دیگر فواید آجیل است.

البته همه مواردی که از فواید آجیل در این مقاله عنوان شد در صورتی محقق می شود که مصرف آجیل و مغزها به صورت الگوی غذایی افراد بوده و به طور منظم استفاده شود و با خوردن مثلاً یک یا چند وعده نمی‌توان چنین انتظاراتی داشت.

تهیه و تدوین : واحد تامین محتوا


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!