×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

29
مرداد

صادرات خشکبار اصلی ترین صادرات غیر نفتی کشورمان.

صادرات خشکبار مهمترین و اصلی ترین صادرات غیر نفتی کشورمان محسوب می‌شود. به همین علت کیفیت و تنوع محصولات در این صنعت همواره مورد توجه تجار ایرانی و خارجی بوده و هست.


طبق آمار حدود ۵ درصد از کل صادرات کشورمان، مربوط به صادرات خشکبار است. تجربه نشان داده کشورهای اروپایی و مخصوصاً هلند، آلمان، انگلیس و فرانسه بازار خوبی برای صادرات خشکبار دارند.

در زمینه صادرات خشکبار باید به موارد کلیدی و مهمی توجه داشت:

قدم اول بررسی شرایط خریدار و گمرک کشور مقصد می باشد؛ باید بازار کشور مقصد به خوبی ارزیابی شود و تمام استانداردها و گواهینامه های مورد نیاز برای ورود به بازار هدف اخذ شود. طبق آمار، ۵۰ کشور دنیا بازار فروش خشکبار ایرانی هستند.

جهت صادرات خشکبار باید توجه داشت که کشورهای مختلف، بسته بندی و میزان حجم خاصی از محصولات را خریدار هستند و علاوه بر آن باید لیبلی شامل اطلاعات شرکت صادر کننده، شرکت وارد کننده، مشخصات محصول از جمله نوع و وزن آن، میزان رطوبت و رتبه کیفیت و تاریخ تولید بر روی بسته بندی درج شده باشد.

علاوه بر این در صادرات خشکبار باید گواهی هایی از آزمایشگاه های معتبر کشور مقصد دریافت شود. مخصوصاً دریافت گواهی سلامت برای محصولاتی چون پسته از نظر اندازه افلاتوکسین، پروسه طولانی مدت و زمان بری خواهد بود.

پس از دریافت بارنامه محموله خشکبار و تسویه حساب مالی میتوان گواهی مبدا را از اتاق بازرگانی اخذ نموده و محموله را جهت ارسال به مشتری ترخیص نمود.

طبق آخرین آمارها صادرات خشکبار ایران در سال بیش از دو میلیارد دلار است.

ایران در صادرات پسته اولین و در صادرات کشمش سومین کشور صادر کننده است.

به هر حال با توجه به اینکه یکی از پرفروش ترین محصولات ایرانی در اقصی نقاط دنیا خشکبار اصیل ایرانی است، صادرات خشکبار می‌تواند به عنوان منبعی برای ارزآوری و ایجاد اقتصاد پایدار برای کشورمان ایران باشد. علاوه بر این با ایجاد اشتغال برای جوانان کمک شایانی به رشد صنعت و اقتصاد کشور خواهد کرد.

تهیه و تدوین : واحد تامین محتوا


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!