×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

3
مرداد

صادرات آجیل و خشکبار، معرفی برند پرافتخار آجیل ایرانی به دنیا

از قدیم آجیل و خشکبار برندی با اصالت ایرانی به تمام دنیا معرفی شده و همه بر این عقیده‌اند که زادگاه اصلی آجیل و خشکبار، این سرزمین کهن می‌باشد.از قدیم آجیل و خشکبار برندی با اصالت ایرانی به تمام دنیا معرفی شده و همه بر این عقیده‌اند که زادگاه اصلی آجیل و خشکبار، این سرزمین کهن می‌باشد.
در نسخه های قدیمی اطبا ایرانی استفاده از آجیل و انواع خشکبار به عنوان دارو برای درمان انواع بیماری ها در کنار داروهای گیاهی تجویز می شده است.
در سنت های کهن ایرانی همچون عید نوروز یا شب یلدا آجیل و خشکبار جایگاهی ویژه دارد.
با توجه به این اصالت و جایگاه، صادرات آجیل و خشکبار از دیرباز تا کنون یکی از اهداف تاجران و بازرگانان ایرانی بوده و هست.
به همین خاطر تجار ایرانی با تهیه مرغوب ترین انواع آجیل، فرآوری سنتی و صنعتی آنها و صادرات آجیل و خشکبار مرغوب و با کیفیت، تمام سعی خود را بر حفظ جایگاه این برند اصیل داشته‌اند.
اولین اصل در زمینه صادرات آجیل و خشکبار کسب استانداردهای لازم برای صادرات به کشور مورد نظر است. هر کشور استانداردها و شرایط خاص خود را برای واردات و عرضه محصولات خوراکی دارد که باید از قبل، توسط صادرکننده بررسی شده و مجوزهای لازم اخذ شود.
دومین مسئله بررسی بازار هدف در آن کشور است. این که رقبای محصولات صادر شده در آن کشور از لحاظ قیمت و کیفیت در چه سطحی نسبت به محصولات ما قرار دارند.
نکته بعدی در زمینه صادرات آجیل و خشکبار نحوه بسته بندی و وزن مناسب است. معمولاً خشکبار، به دلیل طی مسافت طولانی در کشتی یا هواپیما، تحت شرایط آب و هوایی متفاوت دچار تاثیرات منفی و حتی آلودگی می‌شوند، که توجه نکردن به زمان مناسب برای صادرات، نوع و وزن بسته بندی و اتخاذ سیاست‌های درست در صادرات آجیل و خشکبار می‌تواند اعتماد بازار مقصد را برای آجیل و خشکبار ایرانی جلب کند.
به هر حال با توجه به اینکه صادرات آجیل و خشکبار مقام اول صادرات غیر نفتی کشورمان را به خود اختصاص داده و با توجه به جایگاه مهم این برند اصیل ایرانی نیاز است که بازرگانان و سیاستمداران کشورمان توجه ویژه ای به صادرات آجیل و خشکبار داشته باشد.
در این راستا آجیل و خشکبار اعتماد با 60 سال تجربه در زمینه تولید، فرآوری، بسته بندی و توزیع انواع آجیل و خشکبار، اقدام به صادرات آجیل و خشکبار به کشورهای همسایه و خلیج فارس نموده و از این راه سهم کوچکی در دفاع از این برند ایرانی داشته است.

تهیه و تدوین: واحد تامین محتوا

 


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!