×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

4
بهمن

آجیل مشکل گشا و خشکبار اعتماد

استفاده از آجیل مشگل‌گشا از قدیمی ترین رسم های ایران باستان است، یعنی زمانی که آجیل گاهنبار یا لرک را برای شادی فروهرها به آنها تقدیم می کردند.


استفاده از آجیل مشگل‌گشا از قدیمی ترین رسم های ایران باستان است، یعنی زمانی که آجیل گاهنبار یا لرک را برای شادی فروهرها به آنها تقدیم می کردند.این آجیل از توت، نخودچی، فندق، پسته، نقل، کشمش و بادام تشکیل می شود. برخی بر این باور هستند خوردن این آجیل آنها را از چشم بد دور نگه می دارد، سلامتی می آورد، گشایش در کار ها و فراوانی روزی را به دنبال دارد، بخت دختران را باز می کند و هر کسی آرزویی دارداو را به آرزو هایش می رساند.

امروزه بنا به عقیده حاکم بر آجیل مشکل گشا، استفاده از آن در مراسم ها و شادی ها، شب یلدا، چهارشنبه سوری، در مراسم های مذهبی و ... بسیار رواج دارد. این آجیل را همه جا می توان پیدا کرد، اما باید دقت داشته باشیم که سلامت آجیل و یکدست بودن آن بسیار مهم می باشد.منظور از سلامت این است که وجود سم خطرناکی به نام آفلاتوکسین در آجیل و خشکبار، باعث آلود شدن بدن انسان و ابتلا به بیماری آفلاتوکسیکوزیس را به همراه دارد.آفلاتوکسین ایجاد مسمومیت حاد و مزمن کرده و باعث بروز علائمی نظیر استفراغ، درد در ناحیه شکم، کما، تشنج، مرگ مغزی و رسوب چربی‌ در کبد، کلیه و قلب می‌‌شود. این سم، کارایی کبد را مختل کرده و روند متابولیسمکبدی را تحت تاثیر قرار می دهد. یکی از رسالت های آجیل و خشکبار اعتماد، رعایت موازین بهداشتی و بهره گیری از مرغوب ترین مواد است.

از نکات دیگر برجسته آجیل و خشکبار اعتماد، یکدست بودن و یک شکل و اندازه بودن محصولات می باشد. رنگ، بو، مزه طبیعی، عدم استفاده از شوک حرارتی برای خندان تر کردن پسته ها، استفاه از بسته بنده تمام اتوماتیک و سالم و دارای مجوز بهداشتی از عواملی است که موجب شده است آجیل و خشکبار اعتماد طی 62 سال خدمت رسانی به مردم کشور عزیزمان، از جمله برترین مجموعه های آجیل و خشکبار ایران باشد.

تهیه و تنظیم: تامین محتوا

 

 


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!