×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

4
بهمن

فروش اینترنتی آجیل

امروزه پزشکاناستفاه از آجیل در برنامه رژیم غذایی را به شدت توصیه می کنند. مغزها منبع مهمی از مواد مغذی، ویتامین ها و چربی‌های مفید غیراشباع و امگا ۳، هستند و به سلامت قلب و عروق کمک می کنند.


امروزه پزشکان استفاه از آجیل در برنامه رژیم غذایی را به شدت توصیه می کنند. مغزها منبع مهمی از مواد مغذی، ویتامین ها و چربی‌های مفید غیراشباع و امگا ۳، هستند و به سلامت قلب و عروق کمک می کنند. برای همین علاوه بر فروش فیزیکی، فروش اینترنتی آجیل نیز درمیان مردم رواج پیدا کرده است تا اکثریت مردم بتوانند از این سنت ایرانی بهره ببرند.

واژه آجیل به معانی مختلف و به طور خلاصه تعبیر و تعریف می شود. نظیر:

  • در لغتنامه دهخدا بدین شکل معنی شده است: خشك ميوه، مجموع پسته، بادام، نخود، فندق، تخمه كدو، تخمه هندوانه تف داده و نمك زده يا آچارده ... خشك ميوه باشد كه زنان به نذر بخشند برآمدن حاجتي را.
  • در فرهنگ معين آجيل به ميوه هاي خشك مركب از پسته و بادام و تخمه كدو و تخمه هندوانه تف داده و نمك زده گفته می شود.
  • در فرهنگ عميد، آجيل را دانه هاي خوردني است که شامل پسته، فندق و بادام و تخمه كدو و تخمه هندوانه تف داده می باشد.

اما اگر نگاهی به کتاب کوچه بیاندازیم، تعریف تقریبا کاملی از آجیل را می توانیم ببینیم:

آجيل تنقلاتي اسـت كـه از مخلوط كردن انواع خشكبار تفت داده يا خام و شور يـا ترش. اجزاء آن عبارت است از تـخـمـه هندوانه، تخمه كدو، تخمه خربزه، كشمش سبز، نخودچي، گل، توت خشك، بـادام، فندق، انچوچك، شـــاه بلوط، پسته، كــــاجـو، كنجد، شاهدانه، بـــادام زميني، مغز هستـــه زرد آلو، برنـجـك، عـدس، گندم، آلبالوي خشك و مويز.

گفتنی است که در زمان های قدیم برای تهیه آجیل با کیفیت و مطلوب، زحمات بسیاری کشیده می شده و در نهایت در دسترس عده ای خاص از افراد جامعه قرار می گرفت. اما با حضور شبکه اینترنت و جا افتادن فرهنگ استفاده از فروشگاه های آنلاین، فروش اینترنتیآجیل بسیار گسترش پیدا کرده است. دیگر فاکتوری به نام فاصله و یا دوری راه معنا ندارد. در هر جایی از ایران باشیم، با کمک اینترنت می توانیم برای کامل کردن لذت مجالس شادی و رسوم باستانی ایران عزیزمان، از فروش اینترنتی آجیل استفاده کنیم.

تهیه و تنظیم: تامین محتوا

 


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!