×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

7
اذر

صادرات خشکبار و سود آوری آن...

کشور ایران کشوری است که در تولید و صادرات خشکبار تاکنون موفق بوده است. این موفقیت دلایل گوناگونی دارد اما، آن چه باعث این موفقیت در تولید و همچنین صادرات خشکبار شده است این است که خشکبار های ایرانی از کیفیت خوبی برخوردار هستند و به همین علت توانسته اند با رقبای خود در این صنعت رقابت کنند.


ایران هر ساله صادرات های متعدد خشکبار را انجام می دهد. در بین خشکبار های ایرانی ارز آوری برخی اقلام خشکبار از سایر اقلام دیگر بیشتر است. پسته یکی از خشکبار های محبوب در بین مردم ایران و جهان است. این خشکبار محبوب توانسته است بیشترین ارزآوری را در صادرات خشکبار به خود اختصاص دهد. به غیر از پسته، مغز پسته نیز یکی از ارزآورترین نوع خشکبار است.

کشمش نیز دیگر خشکبار ایرانی است که ارزآوری خوبی برای کشور داشته است و توانسته است صادرات خشکبار کشورمان با سودآوری همراه سازد. انجیر خشکبار دیگری است که با توجه انواع مختلفی که در کشور دارد طرفداران خاصی را در بازار های صادراتی برای خود ایجاد کرده است. گرچه این خشکبار از نظر وزنی در حوزه صادرات خشکبار رقم قابل ملاحظه ایی را به خود اختصاص نمی دهد اما از نظر سودآوری رشد فوق العاده ایی دارد. در واقع سودآوری انجیر برای بازرگانان ایرانی می تواند چشم گیر باشد.

بادام خشکباری محبوب در بین مردم جهان است. صادرات غیر نفتی ایران در حوزه بادام ارزآوری بالایی برای کشور ما به ارمغان آورده است. زیرا بادام خشکباری است که کاربرد های خاص دارویی نیز دارد و از این نظر توانسته است جایگاه خوبی را در بازار صادرات خشکبار داشته باشد.

زررشک و گردو نیز توانسته اند در بازار های صادراتی به خوبی رشد کنند. همان طور که می دانید زرشک کشور ما از کیفیت خوب و قابل رقابتی برخوردار است. همچنین گردو نیز در آب و هوای کشور ما به خوبی رشد می کند و توانسته است بر چرخه سود آوری صادرات خشکبار اثر گذار باشد.

برگه های مختلف نیز نقش قابل ملاحظه ایی در صادرات غیر نفتی به خود اختصاص می دهند. از بین انواع مختلف برگه ها، برگه زردآلو یکی از برگ هایی است که محبوبیت خاصی در بازار صادرات خشکبار را به خود اختصاص داده اند.

تهیه و تدوین : واحد تامین محتوا


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!