×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

5
اذر

انس پسته چیست و چگونه محاسبه می شود؟

یکی از موارد مهم در صنعت خشکبار کشورمان محاسبه انس پسته است. بسیاری از مصرف کنندگان با انس پسته آشنایی ندارند و واژه انس را بیشر در صنعت طلا شنیده اند اما، جالب است که بدانید پسته نیز مانند طلا دارای انس خاص خود است. 

 عوامل مهم در تعیین انس
در محاسبه انس؛ چند عامل مهم و قابل توجه است. به عنوان نمونه؛ نوع و مشاهده پسته در تعیین انس آن تاثیر زیادی دارد.

طریقه محاسبه انس
ما در کشورمان دارای انواع گوناگونی از پسته هستیم از جمله نوع؛ کله قوچی، اکبری، احمد آقایی و فندقی. هر کدام از این نام ها نشان دهنده ویژگی هایی خاص است. در حالت کلی تر واژه انس در این فرآیند به معنای درشتی و بزرگی نیز اطلاق می شود. 
در این حالت اگر شما بخواهید انس نوع خندان را محاسبه کنید باید از ترازویی به نام ترازوی انس گیر استفاده کنید. بدین صورت که در یک کفه ترازو وزنه ایی 142 گرم قرار می دهید و در کفه دیگر ترازو پسته خندان را ریخته تا ترازو به حالت تعادل درآید. سپس  پسته ها را به دسته های پنج تایی تقسیم می کنید که به هر دسته یک انس می گویند. در واقع اگر این 142 گرم به 26 دسته پنج تایی تبدیل شود می توان گفت که این نوع پسته 26 انس است. 
اگر بخواهید انس نوع دهان پسته را نیز مشخص کنید مانند روش بالا از همان ترازو و همان وزنه استفاده کرده و طبق روش بالا پیش می روید.
 
شکل ظاهری، نمایی از کیفیت
اما همان طور که گفتیم در تعیین انس شکل مغز نیز اهمیت دارد و نشان دهنده کیفیت آن است. برای تعیین انس از طریق شکل و فرم می توانیم از روش دیگری بهره ببریم و آن این است که؛ 100 گرم پسته را مغز می کنیم و و مغز را وزن می کنیم. عدد نشان دعنده میزان انس است. اگر بتوان از 100 گرم، 50 گرم مغز استخراج کرد می توان کیفیت آن را تایید کرد. بعلاوه بهتر است بدانید این نوع خشکبار در کرمان بهترین نوع کیفیت را دارد در واقع پسته کرمان بهترین نوع پسته در جهان است که شکل ظاهری زیبایی دارد که همگان را مجذوب خود می کند.

کاری تخصصی
محاسبه انس کاری تخصصی است. بیشتر مردم تنها نامی از آن را می شناسند و یا اصلا با انس این نوع خشکبار آشنایی ندارند. برای خریداران خُرد دریافت انس مهم نیست به عنوان نمونه اگر شما قصد دارید نهایتا 100 گرم از این نوع خشکبار را بخرید به دست آوردن انس و دریافت آن از فروشنده مطرح نیست. پی بردن به انس و دریافت آن از فروشنده برای خریداران عمده حائز اهمیت است...

تهیه و تدوین: واحد تامین محتوا


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!