×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

26
ابان

بادام هندی بخورید تا لاغر و زیبا بمانید!

بادام هندی از آجیل هایی است که فوق العاده محبوب است. این آجیل خوشمزه از درخت های گرمسیری به دست می آید و درخت بادام هندی تا 14 متر نیز رشد می نماید.


کشاورزانی که این نوع بادام را کشت می کنند در زمانی که پوستش هنوز سبز یا به اصطاح نارس است آن را می چینند. سپس پوسته را با چاقو شکافته و مغذ آن را خارج می کنند و این مغذ را در آب زردچوبه می خوابانند تا مضررات آن از بین برود. البته تمام این مراحل با دستشکش انجام می شود چون بادام هندی در این حالت در تماس با پوست باعث سوزش پوست می گردد. پوسته خارجی آن در آخرین مرحله جدا می شود زیرا، نقش محافظتی داد اما، نمی شود آن را با پوسته خورد زیرا خود پوسته دارای مواد مضر است. به همین دلیل تا زمان فروش در پوسته خود باقی می ماند تا از آفات حفظ شود اما، قبل از فروش آن را از پوسته اش خارج می کنند.

بادام هندی زود رشد می کند. یعنی اگر یکی از بذر های آن از درخت کنده شود و بر روی زمینی مرطوب قرار گیرد پس گذشت تنها چند روز جوانه می زند! البته کشاورزان در این حالت قبل از این که بذر رشد بیش از حدی کند آن را می چینند و ساقه های آن را پخته و می خورند.

 

داروی لاغری!

بادام هندی آنچنان مغذی است که با خوردن چند عدد از آن احساس سیری می کنید و سریع بخش اعظمی از معده را پر می کند. به اندازه 10 درصد از وزن خودش نشاسته دارد و هر صد گرم آن 553 کیلو کالری دارد! به همین دلایل، بیشتر مردم گمان می کنند بادام هندی سبب می شوند که چاق شوند اما، باید بدانید که بادام هندی کلسترول خوب فراوانی دارد که مانع از چاق شدن شما می شود اما، به هر حال در خوردن آن باید اندازه را نگه داشت! اگر در هفته دو مرتبه چند دانه بادام هندی بخورید متوجه می شوید که پس از گذشت مدتی وزن شما کم شده است.

در هندوستان بادام هندی آنچنان محبوب است که با سبزی های مختلف و فلفل های تند به همراه نارگیل رنده شده خود یک غذای مغذی محسوب می شود!

این آجیل نسبت به سایر آجیل ها بهتر می ماند و کمتر خراب می شود اما، بهترین روش نگهداری بادام هندی این است که آن را دور از گرما و در ظرف های درب بسته نگه دارید.

تهیه و تدوین : واحد تامین محتوا


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!