×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

23
ابان

تخمه آفتابگردان ، این دوست داشتنی خوشمزه و همه فن حریف!

راست است که می گویند تخمه آفتابگردان، دوست داشتنی و خوشمزه است. بسیاری از افراد عاشق تخمه آفتابگردان هستند و البته حق هم دارند. اصلا مگر می شود مسیر سفر را بدون تخمه آفتابگردان طی کرد، یا مگر می شود عصر های زمستان تخمه آفتابگردان نخورد! یا فیلم سینمایی مورد علاقه را بدون آن دید...؟ این خوشمزه کوچک یک دوست پَر و پا قرص است...


خوشمزه کوچک...

اما این تخمه خوشمزه خواص بی شماری هم دارد. تخمه آفتابگردان سرشار از مواد مغذی و مورد نیاز بدن است. بسیاری از خانم ها با فقر آهن روبرو هستند بنابر این بهتر است که با مصرف این تخمه ی خوشمزه به کمبود آهن در بدنشان خاتمه دهند. شاید باورتان نشود که این تخمه چه قدر از آهن غنی است تا جایی که می تواند با جگر رقابت کند. حتی از نظر خواص با زرده تخم مرغ و جوانه ی گندم نیز برابری می کند و چه چیز از این بهتر...

تخمه آفتابگردان پتاسیم بسیاری دارد. بعلاوه شامل منگنز و همچنین فسفر نیز هست. همچنین ویتامین B و E نیز به فور در آن وجود دارد.

 

پرانرژی دوست داشتنی!

این تخمه های کوچک انرژی بالایی دارند. اگر دقت کرده باشید هنگامی که آن را مصرف می کنید احساس سیری می نمایید. زیرا کربوهیدرات فراوانی در تخمه آفتابگردان وجود دارد که سبب می شود احساس ضعف در بدن از بین برود و در نهایت انرژی فراوانی برای بدن فراهم شود. اگر بخواهیم با یک حساب سرانگشتی به شما بگوییم می توانیم این گونه بیان کنیم که با خوردن حدود یک مشت از تخمه آفتابگردان می توانید 55 درصد ویتامین B1 را جذب بدن خود کنید. کلا ویتامین هایی که از خانواده ویتامین های B می باشند در این نوع تخمه وجود دارد. ویتامین B5 در تخمه آفتابگردان به فور یافت می شود.

 

همه فن حریف...

تمام قسمت های گیاه آفتابگردان قابل استفاده هستند. یکی از خواص جالب توجه گل آفتابگردان این است که، اگر چربی خون دارید می توانید با مصرف معقول آن چربی خونتان را پایین بیاورید.  بعلاوه گل آن می تواند در تسریع بهبود زخم ها بسیار موثر باشد. البته اگر قصد دارید فضای منزل و محل کارتان عاری از میکروب باشد اسانس برگ های آن نیز فوق العاده است.

یادتان باشد در خوردن هر چیزی از جمله تخمه خوشمزه آفتابگردن نباید زیاده روی کرد. به عنوان نمونه: این تخمه با کلسترول سر ناسازگاری دارد و جذب آن را کاهش می دهد. پس به اندازه مصرف کنید.

تهیه و تدوین : واحد تامین محتوا


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!