×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

21
ابان

فواید کشمش ، در درمان بیماری های مختلف

فواید کشمش بسیار است. بسیاری از مردم ایران کشمش را با چای میل می کنند اما، کمتر به فواید کشمش توجه می کنند. در این مطلب قصد داریم شما را با فواید کشمش بیشتر آشنا کنیم، تا از این به بعد قدر کشمش را بیشتر بدانید!!!

 


فواید بی شمار کشمش...

کشمش یک تصویه کننده طبیعی است. زیرا با استفاده از کشمش می توانید سموم بدن را راحت تر دفع نمایید و کشمش این فرآیند را برای کبد و کلیه راحت تر می نماید. 

• از دیگر فواید کشمش این است که با خوردن آن انرژی بدن شما به میزان قابل توجه ایی افزایش می یابد و در نتیجه سر و حال تر هستید. در واقع بسیاری از افراد برای بهره بردن از فواید کشمش ترجیح می دهند آن را خیس کنند و سپس میل نمایند که این روش استفاده هم روش جالبی است.

• اما فواید کشمش هنوز تمام نشده است! امروزه با خوردن غذا های فست فودی بسیاری از افراد با یبوست دست به گریبان هستند. کشمش می تواند یبوست را دفع نماید. زیرا کشمش فیبر بالایی دارد و با وجود فیبری که دارد می تواند در دفع طبیعی بدن تسهیل ایجاد نماید. البته در بسیاری موارد نیز کشمش می تواند سبب شود که اسهال متوقف شود. 

• از بهترین فواید کشمش این است که، کشمش می توان از پوکی استخوان پیشگیری کند. در کشمش مقادیر زیادی کلسیم نهفته است که با مصرف آن می توانید کلسیم موجود در کشمش را به بدن خود منتقل کرده و از پوکی استخوان جلوگیری نمایید. به همین دلیل توصیه می شود بسیاری از خانم های یائسه برای تقویت استخوان های خود از کشمش استفاده نمایند.

• سرطان نیز یکی دیگر از بیماری های دنیای مدرن است که با مصرف کشمش قابل درمان است. اگر تمایل دارید از بروز سرطان پیشگیری کنید مصرف کشمش را فراموش نکنید. کشمش حاوی آنتی اکسیدان پلی فنلی است. این آنتی اکسیدان ها در بدن رادیکال های آزاد که باعث بروز سرطان می شوند را پاکسازی می کنند. همچنین اگر خدایی ناکرده به بیماری سرطان دچار باشید با خوردن کشمش رشد سلول های سرطانی را کاهش می دهید. البته یادتان باشد از پزشک خود مشورت بگیرید!

تهیه و تدوین : واحد تامین محتوا


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!