×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

12
ابان

با تخمه کدو بیشتر آشنا شوید...

در این مطلب قصد داریم شما را بیشتر با تخمه کدو آشنا کنیم. پس خواندن این مطلب جذاب را از دست ندهید!


تخمه کدو در آجیل عید نوروز و یا آجیل شب یلدای ایرانیان وجود دارد و اتفاقا ایرانیان نیز به شدت به خوردن تخمه کدو علاقمند هستند! جالب بدانید که تخمه کدو علاوه بر تاثیر بر سلامتی شما، بر زیبایی شما هم تاثیر دارد. این خوراکی شگفت آور آنچنان از منابع معدنی غنی است که می تواند به راحتی یک میان وعده کامل را تشکیل دهد.
خانواده تخمه کدو
تخمه خوشمزه کدو از خانواده، کاکوربیتا است. البته بعضی افراد هم معتقدند از خانواده خیار است. در حالت کلی تر کدو محصولی است که در بیشتر مناطق دنیا کشت می شود و طرفداران پَر و پا قرصی دارد. ایالت ایلینوی در کشور آمریکا بیشترین کدو را در سرتاسر دنیا تولید می کند. کدو تمام بخش هایش قابل استفاده است. کدو دارای تخمه است و مصرف تخمه آن ضرری برای بدن ندارد. شاید باورتان نشود که تخمه کدو حدود 5500 تا 7000 سال قبل از میلاد حضرت مسیح در کشور مکزیک فعلی یافت شده بود. در بین مردم بومی آمریکا و سرخ پوست ها، کدو محصولی است که یکی از غذا های اصلی آنان را تشکیل می دهد و هم جنبه خوراکی و هم جنبه دارویی دارد. 
رنگ و ویتامین ها
این تخمه  سبز تیره است البته این رنگ پوشش بیرونی آن است و پوشش زیرین این تخمه سفید رنگ است. طعم آن فوق العاده خاص است به طوری که واقعا باید آن را بخورید تا متوجه شوید و هیچ توصیفی نمی شود برای آن داشت! از لحاظ غنی بودن هم شامل؛ منیزیم، منگنز، فسفر، روی، آهن و مس است.  در ضمن حاوی امگا 3 و امگا 6 نیز هست. ویتامین A و C و E دارد و پروتئین خوبی هم در خود جای داده است. تخمه کدو به هیچ وجه چربی بد ندارد. اگر یک چهارم فنجان از آن را بخورید 15 گرم چربی به دست می آورید و اگر یک ششم از یک فنجان از آن را میل کنید که نور علی نور است!!! چون 16 درصد پروتئین، 24 درصد مس، 52 درصد منگنز، 46 درصد منیزیم را جذب بدن خود کرده اید.
تخمه فوق العاده کدو یکی از تنقلات بی نظیر، یک تخمه خوشمزه در آجیل، و یک میان وعده عالی محسوب می شود...

تهیه و تدوین : واحد تامین  محتوا


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!