×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

9
ابان

با فواید بادام آشنا شوید....

فواید بادام بی شمار است! شما در بسیاری موارد با خوردن بادام می توانید مشکل های متعددی را حل کنید به قول معروف فواید بادام به گونه ایی است که مصرف زیاد آن منجر به عوارض نمی شود...!


بادام بومی خاورمیانه
بادام از طریق درخت بادام شکل می گیرد. جالب است بدانید که بادام از مغز های بومی منطقه خاورمیانه است پس تعجبی ندارد که ایران یکی از بهترین بادام های جهان را تولید می کند. البته گرچه به علت بی توجهی، تولید ایران کاهش داشته است و سبب شده است کشوری چون ایالات متحده امریکا امروزه بزرگترین تولید کننده این مغز باشد اما؛ کیفیت بادام ایرانی به مراتب بهتر از نمونه خارجی آن است. در استفاده از فواید بادام استفاده از نوع خام یا بو داده آن سبب می شود مواد مغذی زیادی را به دست آورید. از جمله این که؛ با مصرف یک اونس بادام که برابر با 28 گرم است. شما می توانید:
3.5 گرم فیببر.
6 گرم پروتئین.
14 گرم چربی که البته 9 گرم آن از نوع اشباع شده می باشد.
37 درصد ویتامین و 32 درصد منگنز و در نهایت 20 درصد منیزیم دریافت کنید. 
در واقع با مصرف 28 گرم بادام از فواید بادام به خوبی بهره مند می شوید. یک مشت بادام برای شما سبب 161 کالری و 2.5 گرم کربوهیدرات خواهد شد. 
چربی بی ضرر این مغز خوشمزه از منحصر به فردترین فواید بادام است...
ابتدا باید بدانید که چربی بادام زیاد است اما، ممکن است با خود بگویید با این چربی بالا چه طور می توان از فواید بادام سخن گفت؟! درست است چربی بادام بالا است اما، ضرری برای بدنتان ندارد. 
از شگفتی های دیگر در فواید بادام این است که  10 الی 15 درصد از کالری بادام قابلیت جذب دارد زیرا، دسترسی بدن شما به این چربی و تجزیه آن دشوار است به همین علت چربی زیاد بادام تاثیر بدی بر روی بدن شما نخواهد داشت.
جوان بمایند!
از دیگر فواید بادام این است که سرشار از آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان ها سبب می شوند که سلول های بدن شما آسیب نبیند و در برابر عوارض سالخوردگی و سرطان بدن شما را بیمه می کنند. آنتی اکسیدان بادام در پوسته قهوه ایی رنگ آن متمرکز شده است. 
در مطلب های بعدی در سایت اعتماد شما را بیشتر با فواید بادام آشنا می کنیم.

تهیه و تدوین : واحد تامین محتوا


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!