×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

7
ابان

فواید پسته، برای سلامت شما...

فواید پسته به عنوان یکی از خوراکی های خوشمزه دنیا آنچنان زیاد است که باید زمان زیادی را صرف نوشتن از آن کنیم! ما در این مطلب و مطلب های بعدی در سایت اعتماد تلاش می کنیم شما را با فواید پسته بیشتر آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.


این مغز از مغز های بومی قاره آسیا است. اما امروزه پسته در مکان های مختلف دیگری نیز به غیر از آسیا کشت می شود. این مغز پُرخاصیت فواید مختلفی دارد. به موارد زیر توجه کنید؛ 
با کمک فواید پسته بیماری قلبی را کنترل کنید
از فواید پسته این است که عملکرد قلب شما را تنظیم می کند. همان طور که می دانید امروزه مرگ و میر های ناشی از امراض قلبی بسیار شایع شده است. حمله قلبی، علائم آنچنانی ندارد و در چند ثانیه می تواند منجر به مرگ شود. اما، اگر پسته مصرف کنید با توجه به فواید پسته می توانید تا حد زیادی از بروز حمله های قلبی جلوگیری کنید. در بیماری قلبی باید بتوانید کلسترول بد بدنتان را تنظیم کنید. یکی از راهکار ها برای تنظیم کلسترول بد بدن استفاده از پسته است زیرا، پسته می تواند کلسترول خوب را افزایش دهد و کلسترول بد را کاهش دهد. یکی دیگر از مواردی که منجر به حمله قلبی در افراد می شود وجود فشار های عصبی است. اما با فواید پسته این گونه تحریک های عصبی هم قابل کنترل است! پسته می تواند سبب تقویت اعصاب گردد و اگر به صورت منظم از این مغز مغذی استفاده کنید می توانید بسیار بهتر به تقویت اعصاب خودتان کمک کنید و پیش زمینه بروز حمله قلبی را با فواید پسته از بین ببرید!فواید پسته در کنترل دیابj!
از فواید پسته این است که می تواند در درمان دیابت هم نقش ایفا کند. اگر دیابت شما دیابت نوع دو است یک فنجان پسته می تواند سطح قند خون شما را تنظیم کند. با خوردن یک فنجان پسته شما به میزان زیادی فسفر دریافت می کنید. فسفر در تبدیل پروتئین به اسید آمینه نقش دارد. در واقع فسفر کمک می کند تا پروتئین به اسید های آمینه تجزیه شود و سطح گلوکز کنترل گردد. در نتیجه قند خون نیز کنترل شده و این امر به کنترل دیابت کمک می کند.
فواید پسته در افزایش انرژی بدن...
فواید پسته همان گونه که گفتیم بی شمار است اما؛ یکی دیگر از فواید پسته این است که به تقویت انرژی بدن شما کمک می کند. بسیار پیش آمده که افراد زود انرژی خودشان را از دست می دهند. خون به هموگلوبین نیاز دارد اگر هموگلوبین خون کم شود انرژی بدن هم رو به کاهش می رود. با مصرف این مغز می توانید منبع خوبی برای اکسیژن خونتان فراهم کنید. در فواید پسته آمده است که این مغز حاوی ویتامین B6 است این ویتامین به ایجاد اکسیژن کمک می کند و در نهایت هموگلوبین خون افزایش پیدا کرده و خستگی بدن شما کاهش می یابد.

تهیه و تدوین : واحد تامین محتوا


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!