×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

25
مهر

مهمترین فواید آجیل و خشکبار را بدانید

آجیل مهمان سفره‌ی دید و بازدیدهای عید و … ما هست آجیل و خشکبار فواید بسیاری دارند که شاید در یک مقاله نتوان همه آنها را ذکر کرد. اما امروز در این مقاله میخواهیم فواید آجیل و خشکبار را بدانیم و آنها را برای شما شرح دهیم. 


سعی کنید موارد گفته شده را بخاطر بسپارید و یا آن را در جایی یادداشت کنید. چرا که دانستن فواید آجیل و خشکبار باعث می شود که رژیم غذایی سالمی برای خود و خانواده خود داشته باشید.
1- سلامتی قلب اصلی ترین فواید آجیل و خشکبار است
آجیل بخاطر مواد و ویتامین های خاصی مثل ویتامین E که دارد، باعث محافظ از قلب در برابر بیماری های مختلف می شود. همچنین افرادی که از کمبود ویتامین E در بدن خود رنج می برند، می توانند از این فرصت استفاده کرده و در برنامه غذایی خود از آجیل و خشکبار استفاده کنند.
2- چربی غیر اشباع از فواید آجیل و خشکبار می باشد
از دیگر فواید آجیل و خشکبار در واقع چربی غیر اشبتع آن است. بعضی ها تصور می کنند که اگر آجیل مصرف کنند. دچاری چربی بدن و اضافی وزی می شوند. اما واقعیت آن است که آجیل و خشکبار چربی غیر اشباع دارند که اگر ما با اندازه کافی از آجیل استفاده کنیم، دچار بیماریهایی که از چربی سرچشمه می‌ گیرد، نخواهیم شد. پس داشتن چربی غیراشباع، از دیگر فواید آجیل و خشکبار می باشد که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. 
3- آجیل فیبر زیادی دارد
همانطور که میدانید آجیل فیبر زیادی دارد و به همین دلیل باعث کاهش کلسترول در بدن می شود. بیشتر شدن مقدار فیبر در بدن باعث می شود که شما حس سیری داشته باشید و کمتر غذا مصرف کنید. این مورد می تواند از مهمترین فواید آجیل و خشکبار برای بدن شما باشد.
4- آجیل حاوی مقدار زیادی ویتامین E است
همان طور که خدمت شما عرض کردیم، آجیل حاوی بسیار زیادی ویتامین E است که این باعث می شود درد قفسه سینه و همچنین حملات قلبی به صورت محسوسی کاهش یابد که این مورد از دیگر فواید آجیل و خشکبار می باشد.

تهیه و تدوین : واحد تامین محتوا


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!