×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

14
مهر

درباره آجیل ایرانی بیشتر بدانیم

آجیل ایرانی یکی از نمادهای قدیمی در فرهنگ ایران است که در مراسم سنتی از آن استفاده می شود. استفاده از آجیل ایرانی در مراسم هایی مثل عید نوروز و یا عید یلدا، نمونه ای از این عیدها هستند. 


آجیل ایرانی با توجه به کیفیت بسیار عالی که دارد، جزو نمونه های شناخته شده صادرات ایران در بازارهای جهانی می باشد که استقبال زیادی نیز از این محصول ایرانی به عمل می آید.

اما چطور می توانیم بفهمیم که کدام آجیل ایرانی کیفیت مناسبی دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید بدانیم که بهترین آجیل و یا به صورت کلی بهترین خشکبار، آنهایی هستند که در ظرایط سالم جمع آوری می شوند و بصورت روزانه بفروش می روند. آجیل ایرانی تنوع زیادی دارد که باید در مقولات جداگانه ای به هر کدام از آنها پرداخت. اما بصورت کلی آجیل ایرانی شامل پسته، فندق، بادام زمینی، تخمه آفتابگردان، تخمه کدو، بادام، گردو، نقل، کشمش و نخودچی می باشد. کیفیت آجیل ایرانی نسبت به رقبای خارجی خود بسیار بالا می باشد و برای همین هم در سراسر جهان آجیل ایرانی بسیار شناخته شده هستند و مشتریان همیشه در بازارهای مختلف به دنبال آجیل ایرانی می باشند. چرا که هم کیفیت بسیار خوبی دارد و هم از قیمت مناسبی برخوردار می باشد. در داخل کشور نیز آجیل ایرانی طرفداران و مشتریان زیادی دارد. مردم در مجالس مختلف و یا در مهمانی ها و … از آجیل ایرانی برای پذیرایی از مهمانان استفاده می کنند. استقبال از مهمان با آجیل ایرانی، در طول سالیان اخیر، تبدیل به یک عرف شده است. 
از دیگر جایگاه آجیل ایرانی در فرهنگ ایرانی را می توان در اعتقادات مذهبی آنها دانست. چرا که برخی از زنان اعتقاد دارند که نوعی از آجیل ایرانی مشکل گشا است و می تواند در رفع مشکلاتشان به آنها کمک کند. البته این مورد توسط هیچ مرجع مذهبی تایید نشده است ولی برخی از مردم اعتقاد محکمی بر رفع مشکلات شخصی توسط آجیل ایرانی را دارند. اما چیزی که مهم است این است که آجیل ایرانی با کیفیت مناسب خود، سبب شهرت جهانی برای کشورمان شده است. چرا که در برخی از کشورها، ایران را با آجیل ایرانی می شناسند و از این کشور به عنوان کشور با فرهنگ و با تمدن یاد میکنند.

 

تهیه و تدوین : واحد تامین محتوا


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!