×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

11
مهر

چند نکته درباره صادرات خشکبار


صادرات خشکبار ایران در کشورهای جهان یکی از تجارت های پرسود اقتصادی برای کشورمان به حساب می آید. طبق آمار 50 کشور جهان میزبان خشکبار ما هستند. و این باعث می شود که صادرات خشکبار شکل جدی تری به خود بگیرد.


چرا که  ایران در صادرات پسته نخستین کشور و در صادرات کشمش سومین کشور صادر کننده است. از میان خشکبار صادر شده از ایران، بخش عمده ای از صادرات خشکبار، پسته و کشمش به اروپا بوده است؛ کشورهای اروپای شرقی نیز بازار صادرات خرما بوده است.

یکی از بازار های بزرگ صادرات خشکبار، کشورهای اروپایی هستند. کشورهایی مثل  هلند، آلمان، انگلستان و فرانسه فرصت هایی را برای صادرات خشکبار فراهم کرده اند؛ در حالی که انگلستان بزرگترین وارد کننده آجیل است، آلمان بزرگترین وارد کننده میوه خشک است. اگر همه آمارها را در کنار هم بگذاریم، متوجه خواهیم شد که صادرات کشور چقدر زیاد است و این چقدر میتواند در اقتصاد کشور تاثیر گذار باشد. جالب است بدانید که اتحادیه اروپا به علت تولید بسیار محدود، وارد کننده خالص پسته است و تقریبا صد درصد از کل این بازار را ایران و امریکا تامین میکنند و آمریکا بزرگترین رقیب ایران در زمینه تولید و صادرات پسته است. محصولاتی که با افزایش تقاضا رو به رو هستند عبارتند از بادام، آجیل برزیلی، فندق و آلو خشک. دلایل زیادی وجود دارند که باعث رشد صادرات خشکبار کشور ما می شود. طبیعی بودن محصولات، قند پایین و سالم بودن، از عوامل موثر بر گرایش و افزایش مصرف میوه و خشکبار در اروپا، از مهم ترین دلایل صادرات خشکبارکشورمان می باشد که سالانه روند صعودی دارد. 
نکته ای که در صادرات باید مورد توجه قرار بگیرد، بسته بندی آن است. کیفیت برچسب زنی و بسته بندی خشکباری مثل پسته و بادام و از این قبیل در صادرات خشکبار باید بسیار مناسب باشد. اندازه کارتن های خشکبار نیز باید مناسب صادرات باشد.حتما باید به این نکته توجه داشت که به منظور صادرات هر خشکباری به اروپا می بایست قوانین وضع شده از سوی اتحادیه اروپا برای بسته بندی، شرایط ورود کالا و همچنین قوانین گمرکی کشور وارد کننده و صادر کننده مورد بررسی قرار بگیرد. تا مشکلی در صادرات خشکبار پیش نیاید.

 

تهیه و تدوین : واحد تامین محتوا


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!