×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

17
شهریور

بررسی فواید آجیل

فواید آجیل بی شمار است و تاکنون کسی را ندیده ایم که بگوید از آجیل متنفر است. خُب حقیقت این است که چه طور می شود از این مغز های خوشمزه متنفر بود؟ بعلاوه فواید آجیل آن چنان زیاد است که خیلی از افراد برای زیباتر شدن، جوان تر شدن یا لاغری و تناسب اندام و هزاران هزار دلیل دیگر آجیل مصرف می کنند.


در یک پژوهش آمریکایی که در ژورنالی به نام New England Journal of Medicine به چاپ رسید فواید آجیل این گونه بیان می شود:

خوردن یک مشت آجیل سبب می شود که، به لاغری و تناسب اندام برسید و همچنین سبب افزایش طول عمر نیز می شود!

 

فواید آجیل...

آجیل ها از مغز های مختلفی تشکیل شده اند. هنگامی که آجیل می خورید، پروتئین ها، ویتامین ها از جمله ویتامین E و فیبر و مواد معدنی، پتاسیم، کلسیم و منیزیم و سایر مواد مفید دیگری چون فیتواسترول، کاروتنوئید، فلاوونوئید را دریافت می کنید. از فواید آجیل می توان به کم شدن سرطان، دیابت و فشارخون اشاره کرد. آجیل می تواند به کاهش چربی های دور شکم نیز کمک کند و با توجه به این که در دنیای صنعتی فست فود ها سبب افزایش چربی های دور شکمی می شوند خوردن آجیل می تواند تا حدود بسیار زیادی از این مشکل جلوگیری کند. مصرف آجیل از سکته قلبی نیز جلوگیری می کند.

 

فواید آجیل و تاثیر آن بر خلق و خو

شاید باورتان نشود اما مصرف آجیل روی خلق و خوی افراد هم اثرگذار است! این نیز یکی دیگر از فواید آجیل است... محققان اسپانیای متوجه شده اندکه مصرف این مغز های کوچک می تواند بر روی بهبود اخلاق انسان ها اثرگذار باشد. البته همیشه یادتان باشد زیاده روی نکنید! گرچه فواید آجیل بی شمار است اما، روزانه بیش از 30 گرم آجیل مصرف نکنید. در واقع همین مقدار کم معجزه می کند و نیاز نیست زیاده روی کنید.

از فواید آجیل می توان به چربی های مفید اشاره کرد. دانه های آجیل حاوی چربی های مفید هستند. به همین دلیل باعث می شوند که با مصرفشان احساس سیری کنید! همچنین مصرف آجیل باعث لاغری می شود این یکی از مهمترین فواید این مغز های مغذی محسوب می شود. تا چندی قبل به افرادی که رژیم می گرفتند توصیه می شد که آجیل نخورند اما، با این یافته های جدید علمی؛ بسیاری از ابهامات حل شده است.

پس به جای خوردن مواد غذایی بی ارزش؛ مصرف آجیل را در برنامه روزانه خود قرار دهید!

تهیه و تدوین : واحد تامین محتوا


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!