×
به فروشگاه اینترنتـــــــی آجیل و خشکبار اعتماد خوش آمـــــدید
تــــــماس با‌ما ورود! ثبت نام

12
شهریور

آجیل ایرانی، کیفیتی به قدمت تاریخ ایرانی

آجیل ایرانی از دیرباز با فرهنگ کهن ایرانیان گره خورده است. بسیاری از سنت های اصیل ایرانی با آجیل ایرانی مفهوم خود را پیدا می کنند.

قدمت آجیل ایرانی به قدری است که پا به بخشی از اعتقادات مذهبی ایرانیان نیز گذارده است و در بسیاری از مراسم مذهبی، از نوعی آجیل مخصوص به نام "آجیل مشکل گشا" استفاده م

آجیل ایرانی از گذشته تا امروز در کشورهای دور و نزدیک زبانزد تجار بوده است.

از باغ های فراوان پسته، بادام، گردو، فندق و... در ایران محصولات بی نظیری برداشت می‌شود که پس از عمل آوری و بسته بندی، به عنوان یکی از مهمترین صادرات غیر نفتی ایران به سایر کشورهای آسیایی و مخصوصاً کشورهای اروپایی صادر می شود.

آجیل ایرانی، به انواع مختلفی دسته بندی می شود: آجیل شور، آجیل شیرین، آجیل مشکل گشا، آجیل چهار مغز و یا آجیل هفت مغز. که البته هر کدام طعم و طرفداران خاص خود را دارد.

آجیل ایرانی از گذشته ها حتی پای خود را به سفره های رنگین ایرانی باز کرده و با تکمیل میزان ارزش غذایی سفره ایرانیان طعم های خوش و مزه های به یادماندنی را در غذاهایی چون آجیل پلو و مرصع پلو خاطره می‌سازند.

آجیل میوه و یا میوه های خشک هم که چند سالی است رسماً به جمع  آجیل ایرانی پیوسته، مجموعه ای از میوه هاست که به صورت کاملا بهداشتی شستشو و به قطعه های نازک بریده شده و خشک می گردند. بدین ترتیب هم از لحاظ ماندگاری و هم از لحاظ تغذیه ای دارای مزیت های بیشماری است. این آجیل سرشار از مواد معدنی و مغذی است. با توجه به جایگاه ویژه آجیل ایرانی در سراسر دنیا، باید توجه ویژه ای به این محصولات از مراحل تولید، نگهداری برداشت، فرآوری و بسته بندی داشت تا جایگاه رقابتی این محصولات در تمام دنیا حفظ شود.

تهیه و تدوین : واحد تامین محتوا


دیدگاه
نام*
ایمیل*
نوشته های مرتبط

با ما همراه باشید(در اسنپ فود به ما بپیــــــــوندید!)

شماره تلفن: 5و55231551_021
etemadnuts@gmail.com

در تماس باشید!